12 Aralık 2011 Pazartesi

2008 - 2009

Bu sezonla beraber birileri artık klüp içinde forma konusuna eğilmenin vakti geldiğini üşünüyor.Bu sene taraftarın devamlı konusunu ettiği tam parçalı forma uygulanabilmiş. Ayrupa maçlarında sırtı düz kırmızı olan bu forma ligde 8 parçalı olarak kullanılmış. Bu sene yine göğüslerde Ay-Yıldız taşıma hakkı kazanılmştı.Formalar aynı kalıpran olmasına rağmen hiç göze batmıyor.

Bu sezonun ilginç formalarından biri üç parçalı forma,bu ilginçliğin sebebi ise bir önceki sezonnun
bitiminde yönetimin satışa sunduğu ve şampiyonluk kutlamalarında giyilen bir forma olması.
Bu sebepten daha şampiyonluk ilan edilmeden satılan taraftar formalarında ay-yıldız bulunmuyor. Arşivde bu formuyla yer alan taraftar forması bir önceki sezon son 4 haftada takımın başında bulunan Cevar Güler'in ıslak imzasına sahip.Arşivdeki diğer örnek ise sezon içinde kullanılan ay-yıldızlı format.

Bu sene yine radikal bir rek seçilmiş ve en çok kullanılan formalardan bir turuncu forma olmuştu.Turuncu fikri sarı ve kırmızının karıştırılmasıyla elde edilmiş ve taraftarların en çok rağbet ettikleri forma olmuştu.Arşivdeki parça M beden ve o sene kadroda yer alan çoğu futbolcu tarafından imzalanmıştır.Forma ayrıca sezon öncesi kazanılan Süper Kupa finalinde de tercih edilen formadır.Sezonun son forması ise yakalı olarak üretilen beyaz formadır.Formanın yanında yer alan sarı ve kırmızı şeritlerin üzerinde Galatasaray'ın elde etmiş olduğu avrupa başarılarının tarihleri ve skorları yer almaktadır.

Hiç yorum yok: