12 Aralık 2011 Pazartesi

2006 - 2007


Dünya Kupası sonrasındaki tüm sezonlarda olduğu gibi bu sezonda da  Adidas firması Kupada sponsor olduğu her takıma aynı formayı satması yetmezmiş gibi bütün dünya klüplerine de tek bir kalıptan forma yapmaktan hiçsıkılmıyordu.


Tamamının aynı kalıptan olduğu formalardan parçalı olan 18 resmi müsabakada tercih ediliyor.
Ay-yıldızın göğüslere döndüğü bu senenin beyaz uygulamalarından iki adet mevcut arşivde. Bir tanesi lig versiyonu,diğeri ise Avrupada kullanılan Ay-Yıldızsız versiyona avea  yerine cola turka göğüs reklamı basılan altyapı forması.Aşivdeki formaların her ikisi de M beden olup altyapı forması Bülent Korkmaz tarafından imzalanmıştır. Forma imzalatırken özellikle dikkat ettiğim noktalaradan biri de imzalayan kişinin eğer futbolcuysa o formayı mutlaka giymiş olması, yöneticiyse o dönemde çalışmış olmasıdır.Bu formayı Bülent Korkmaz'ın giymemiş olmasına rağmen satın aldığımda imzalatılmış durumdaydı.Onun dışında forma maçta giyilmiş olup 3 sırt numarası bulunmaktadır.Formalar 11 defa resmi müsabakalarda giyilmiştir.
Bu sezon bir geri dönüşe daha tanık olunan bir sezondur.1998 ve 2004 arasında tam 4 sezon giyilen füme forma 5. ve son kez üretiliyordu.Bu forma tamamı Ali Sami Yen'de ve lig maçı olmak üzere sadece 3 karşılaşmada tercih ediliyordu

O sezonun son forması ise taraftar formasına da uygulanan çubuklu formadır. Kalıp olarak yine diğerleriyle aynı olan formanın taraftar versiyonunu Arda Turan imzalamıştır.Bu çubuklu formalar 13 kez resmi karşılaşmalarda giyilmiştir.

Koleksiyonda bulunan bu parçanın maç forması versiyonun sırtında ise 21 numara ve Emre ismi yazmaktadır.

Hiç yorum yok: