12 Aralık 2011 Pazartesi

2003 - 2004


1 sezonluk ayrılığın ardından Galatasaray bu sezon tekrar parçalı formasına kavuşmuştu ama yine firma dayatmaları yüzünden özlediği tam parçalı forma için beklemek zorundaydı.
Klüp logosu alışılmışın aksine ortada yer alıyordu.Bu forma tam 27 resmi maçta giyilerek sezonun en çok tercih edilen forması olmuştur.

O sezon kullanılan beyaz deplasman formasında da logo ortada kullanılmıştır.Bu forma ayrıca daha sonra logonun iki tarafına Galatasaray'ın kazandığı Avrupa Kupaları nakışlanarak bir nevi hatıra forması formatında piyasaya sürülmüştür. Arşivdeki forma beyaz formanın bu versiyonudur.Beyaz forma o sene sadece 4 resmi maçta tercih edilmiştir ve bu maçların hiçbiri deplasman değildir.

En çok kullanılan deplasman forması ise kırmızı forma olmuş o yıl.O yıl parçalı formada da olduğu gibi hafif gölge efektleriyle göze hoş gelen bir hale bürünmüş forma. Kırmızı forma o sezon 11 resmi maçta giyilmiş ve tercihe göre altında hem siyah hemde beyaz şortlar kullanılmış.Arşivdeki parça XL beden olup üzerinde Ayhan Akman'ın
ıslak imzası bulunmaktadır.

Arşivde yer alan bu sezona ait son forma ise Turkuaz(kimine göre buz mavisi) formamız. Bu forma kalıbı itibariyle benimde en çok sevdiğim formalardan biri.Genelde italyan klüplerinde gördüğümüz ve Kappa firmasının çok sık tercih ettiği bu dar kalıp sanırım ilk ve tek streç  forma tarihimizdeki.İlk çıktığı senelerde futbolcuların formalarından çekilmesini zorlaştırmak amacıyla üretildiği söylenen bu kalıplar daha sonra Fit-bolcuların özellikle reklam filimlerinde vücutlarını sergiledikleri tekstil ürünleri haline geldi.Forma sadece avrupa kupalarında giyildi.Biri CSKA Sofia ile yaptığımız ve deplasmanda 3-0 kazandığımız şampiyonlar ligi ön eleme turu 2. maçı,diğeri ise şampiyonlar ligi gruplarında çıktığımız ve 3-0 mağlup olduğumuz olympiakos deplasmanı.1998-1999 sezonu füme formadan sonra ilk defa sadece Avrupa maçları için üretilen buna rağmen10 müsabakanın sadece ikisinde tercih edilen bir forma.Arşivdeki parça M bedendir


Çizimler:Erdinç ÇELİK

Hiç yorum yok: