12 Aralık 2011 Pazartesi

1998 - 1999Bu sezon itibariyle son 2 senede kullanılan yuvarlak logolardan vazgeçilip tekrar elips logolara dönülmüştür. Arşivde yer alan beyaz forma, birçok detay değişikliğine uğradıktan sonra son olarak bu şekli almıştır. Bu versiyonun haricinde logonun ortada yer aldığı, firma logosu yerine sadece isim yazdığı, kol uçlarındaki siyah çizgilerin olmadığı, Bank Express reklamının bulunduğu versiyonları da vardır. Ayrıca sırt kısmında numaraların üzerinde Galatasaray isminin de yazdığı ilk formadır ve 2 sezon kullanılmıştır.


Arşivde yer alan parça Türkiye Liginde giyilen ve göğsünde Ay-yıldız yer alan versiyondur. Gheorghe Hagi Tarafından 2000 yıında imzalanan forma XL bedendir.Bu sezon ayrıca sadece Şampiyonlar Ligi maçları için üretilen bir formaya daha sahipti.Bu forma tarihte ilk defa füme renkte üretilen formadır.Forma kullanılan son halini almadan önce koltuk altlarından eteğe kadar inen sarı ve kırmızı şeritlere sahipti,omuzlardaki üç çizgi ise sarı-kırmızı değil sadece sarı renklerden oluşmaktaydı.


Daha sonra bazı düzenlemeler yapılarak bu son halini almış oldu.ilk olarak İsviçre'nin FC Grasshoppers takımı karşısında giyilen forma ile toplamda iki Şampiyonlar Ligi ön eleme,üç de grup maçı oynanmıştır.


Ayrıca bu formanın başka bir güzel anısı daha bulunmaktadır.Bir sonraki sezon sonunda Arsenal ile oynanacak olan UEFA kupası finalinin resmi programında Galatasaray yine bu formayla temsil edilmiştir.


Formayı özel kılan bir diğer etmen ise şimdilerde dahi yapılmayan koleksiyonluk bir set olarak ta piyasaya sürülmüş olmasıydı.Tozluk,şort ve formadan oluşan bu set Şampiyonlar Ligi Özel Seti olarak çok şık bir kutuyla satılmıştı.Kutunun üzerinde Galatasaray'ın bu formayla çıktığı maçlardan kareler ve gruptaki rakiplerinin logoları yer alıyordu.Paketteki tek eksik ise formanın koluna bir Şampiyonlar Ligi Logosu kondurmamaları olmuş.


Sadece 4 maçta giyilmesine rağmen taraftarlarca hiç unutulmayan ve en çok sevilen formalar arasında yer alan bu forma benimde en çok beğendiğm formadır.Arşivdeki parça Gheorghe Popescu  tarafından imzalanmış olup XL beden ve uzun kolludur.

Kutu Resimleri:www.galatasarayformalari.com

Hiç yorum yok: