22 Aralık 2011 Perşembe

Şişman Yanko Der Ki;


1) Takımlar tüm iç saha maçlarında mutlaka klasik formalarını giymeliler.

2) Futbolcu sırt numaraları gelişi güzel seçilmemeli,oyunculara mümkün olduğunca nizami şekilde numaralar dağıtılmalıdır.(Örneğin; Elano 9 numaralı,Melo 10 numaralı formayı giymemeli.)As oyuncular 1-11 arası numaraları tercih etmelidir.Takımlara en fazla 30 a kadar numara verilmelidir 58,43,96 gibi saçma sapan numaralar formalarda yer almamalıdır.

3) Futbolcu isimleri formalara yazılırken futbolcuların anıldığı gibi yazılmalıdır,futbolun ruhu olan lakaplar eğer bir futbolcuyla özdeşleşmişse mutlaka kullanılmalıdır.(Kun Aguero,Hulk,Şifo Mehmet,Takoz Recep vb.)Eğer takımda aynı isimde başka futbolcu yoksa soyadlar yazılmamalıdır.

4) Sportif ekipman sağlayan firma ile anlaşma yapıldığında 1 tane iç saha forması üretmeli ve bu forma o firmayla anlaşma bitene kadar değiştirilmemelidir.Her sene isterlerse 4 tane alternatif forma hazırlanmalı ama klasik formalar ile oyuncak gibi oynanmamalıdır.

5) Korsan ürünlerle mücadele etmek için her sene bir forma taban fiyattan satışa çıkmalı insanlar lisanslı forma almaya teşvik edilmelidir.

6) Sezon için hazırlanan formaların katolog ürünlerinden üretilmesine izin verilmemelidir.Milyonlarca çalışanı ve tasarımcısı olan firmaların ürettiği formaların takıma özgü çalışmalar olması sağlanmalıdır.Renk,tasarım vb. konular seçilirken gelişi güzel davranılmamalı,gerekirse taraftarlar arasında anket yada tasarım yarışmaları düzenlenmelidir,klübün tarihi ve değerleri göz önüne alınmalıdır.(Örneğin arslanlı forma,sarı ve kırmızı rengin buluşması olan turuncu forma gibi)

7) Branşlar arası formalarda bütünlük sağlanmalıdır.(Fontlar,renk seçimleri,tasarımlar branşlar arasında birliktelik sağlamalıdır)

8) Takımlar muhakkak birer forma müzesi kurmalıdırlar,bu müzelerde her branştan tüm formalar sergilenmelidir.


9)Formalardaki sponsor firma reklamları formalarla bütünlük sağlamalıdır.Örneğin düz sarı üzerine kırmızı detaylardan oluşan bir formanın göğüs veya kol reklamları da bu detaylara uyum sağlamalıdır.


Hiç yorum yok: